Vzdělávací institut trenérů III - 5. výukový blok

09.11.2016

Pátým výukovým blokem pokračoval ve dnech 6. - 7. listopadu 2016 třetí ročník projektu České basketbalové federace "Vzdělávací institut trenérů".

VIT_2016_VB5a

Nedělní program zahájil William Crossan, ředitel mezinárodní křesťanská sportovní organizace Athletes in Action v ČR, který účastníky seznámil s vyhodnocením dotazníku zaměřeného na analýzu hodnot trenérské práce v ČR. Následoval přesun do centrální haly, kde se konalo utkání Kooperativa NBL ČEZ Basketball Nymburk - MMCITÉ Brno, a poté nedělní program uzavřel Michal Ježdík, vedoucí sportovně - metodického úseku ČBF a certifikovaný lektor ČOV, který představil několik ne zcela tradičních druhů zónové obrany.

VIT_2016_VB5b

Pondělní dopolední část otevřel Michal Barda, bývalý špičkový házenkářský brankář a poté i trenér, který v současné době působí jako lektor na trenérských seminářích v ČR i zahraničí, se svým příspěvkem na téma „Optimalizace výkonu a Flow“. Následovaly dvě přednášky Torstena Loibl, německého trenéra a v současné době sportovního ředitele Japonské basketbalové federace, který se nejprve v praktické části věnoval přihrávání pod tlakem a poté se v teoretickém vystoupení zabýval koučováním, jakožto důležitou součástí strategie v utkání. Po obědě přišlo na řadu vystoupení Zuzany Šafářové, sportovního dietologa a výživového poradce, která seznámila trenéry s mnoha praktickými náměty pro výživu sportovců. Celý pátý výukový blok ukončil Jiří Nikodým, dlouholetý odborník na oblast PR a marketingu v oblasti sportu, který prezentoval účastníkům možnosti využití PR, komunikace a médií při řízení sportovních klubů.  

VIT_2016_VB5c

VIT III bude zakončen šestým výukovým blokem v prosinci 2016.

 

Vzdělávací institut trenérů III - 5. blok
Neděle 6. 11. 2016
William Crossan Hodnoty v trénovaní II.
Sledování utkání ČEZ Basketball Nymburk - MMCITÉ Brno (Kooperativa NBL)
Michal Ježdík Jaké druhy zónových obran také můžete hrát
Pondělí 7. 11. 2016
Michal Barda Optimalizace výkonu a Flow
Torsten Loibl Přihrávání pod tlakem
Torsten Loibl Koučování - důležitá součást strategie?
Zuzana Šafářová Praktické náměty pro výživu sportovce
Jiří Nikodým PR, komunikace a média

 

 

Autor: Tomáš Kaprálek - ČBF

Zdroj: http://komise.cbf.cz/